Televizyonlara yanlış fiyat etiketi koyan marketin müşterileri, polis müdahalesiyle dağıtıldı

Fransa'da bir market, 399 euroluk televizyonları yanlışlıkla 30,99 euro etiketiyle satışa sununca ortalık karıştı. Televizyonları bu fiyattan satın alamayacağını öğrenen müşteriler diretince olaya polis müdahale etti.

Televizyonlara yanlış fiyat etiketi koyan marketin müşterileri, polis müdahalesiyle dağıtıldı

Fransa'nın Montpellier kentindeki bir süpermarket, sattığı televizyonlara, 399 (2 bin 602 lira) yerine yanlışlıkla 30,99 euro (202,22 lira) fiyat koydu. Kısa sürede aradaki fazla 'sıfır'ın büyük bir hataya sebebiyet verdiği anlaşıldı. Televizyonları ucuz fiyattan satın alamayacakları söylenen müşteriler diretince duruma polis müdahale etti.

GERÇEĞİ KASADA ÖĞRENDİLER

Önceki gün, Géant Casino adlı süpermarkette televizyonların etiketi yanlış yazıldı. 'Ucuz televizyon haberi'ni alan çok sayıda müşteri akın etti. Çoğunluğu bu fiyatın kısa süreli bir kampanya olduğunu düşünen müşterilerden bazıları dört-beş tane televizyonu alışveriş arabasına doldurdu. Ancak kasada duymaktan hiç hoşlanmadıkları gerçeği öğrendi.

MÜŞTERİLER SATIN ALMAK İÇİN ISRAR ETTİ

Süpermarket çalışanları, "Büyük bir yanlışlık olmuş. Bu fiyattan satamayız. Gerçek fiyatı 399 euro" dedi. Ancak, müşteriler sinirlenerek, "O sizin sorununuz, madem bu fiyatı koydunuz, 30,99 eurodan satacaksınız" diye ısrar etti. Olumsuz yanıt alınca da kasalardan ayrılmayarak marketi terk etmeyi reddettikleri süpermarketin giriş-çıkışını kapattı.

OLAYA POLİS MÜDAHALE ETTİ

Süpermarket çalışanları çareyi polisi aramakta buldu. Onlarca polis memuru süpermarkete giderek müşterileri dağıttı ve süpermarket boşaltıldı.

Görüntüler sosyal medyada tepki çekti. Yasaya göre yanlış etiketlenen ürünler o fiyattan satılmak zorunda. Ancak, bu örnekteki gibi 'bariz bir hatanın göstergesi' bir etiketleme varsa kurum ürünü düşük fiyattan satmama hakkına sahip.

Televizyonlara yanlış fiyat etiketi koyan marketin müşterileri, polis müdahalesiyle dağıtıldı
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER